FEMININITY AND LIYOGA

Our collection is designed for freedom of movement and maximum flexibility. We are serious about comfort and love every bit of our materials.

Don't limit yourself to just yoga. Our clothes are perfect for the perfect studio to street look , wherever you go. To the city or to your favorite cafe. It is important to us that you feel confident, feminine and comfortable every day, and not only on the mat. Our collection will allow you to enjoy freedom of movement and freedom during yoga, but also in everyday life. So why choose between comfort and style when you can have both?

Ahoj. Jmenuji se Denisa a tvořím značku LIYOGA. Naším cílem je nejen prodávat legíny a sportovní podprsenky na jógu a volný čas, ale hlavně inspirovat ženy k pohybu a zdravému, sebevědomému životnímu stylu.

Austrálie, kde momentálně žiji, byla nejen inspirací k založení značky, ale nadále mě inspiruje každý den. Je fascinující být součástí kultury, kde zdravý životní styl je součástí každodenní rutiny.

Mám v hlavě spoustu projektů a plánů. Když mám chvilku sama na sebe, najdeš mě na lekci reformer pilates nebo na lekci jógy. Jóga pro mě byla vždy způsobem, jak zpomalit ve světě plném chaosu. Pomáhá mi srovnat si myšlenky a najít vnitřní klid.

Chci, aby se ženy, které nosí mou značku, cítily za každých okolností skvěle, i během běžného dne mimo jógové studio.

LEGGINGS THAT PLANT TREES

We believe that each of us can contribute to the protection of our planet and we try to be an example. That's why we decided to use only compostable bags and boxes made from natural materials . We reduce the amount of waste that would otherwise end up in landfills.

Our boxes are made of 3 layers of 100% recyclable corrugated natural cardboard, which is perfectly strong and safe for transporting your products. In addition, all the prints on the boxes are water-based, which means they are environmentally friendly. We believe that these small steps lead to a reduction of our ecological footprint and a better future for our planet.

We feel responsible for what we do and how we affect the world around us.

https://packhelp.com/help-plant-trees/

1 of 3